HAKSİAD’dan 15 Temmuz mesajı

HABER MERKEZİ – HAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Azboy, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Hak Sanayici ve İş Adamları Derneği (HAKSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Azboy, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, bundan 3 yıl önce Müslüman halkın köklü ve şanlı tarihinin en önemli sınavını verdiğini belirtti.

Halkın birliğine ve istikbaline kasteden, kökleri dışarda olan, emirlerini emperyalist güçlerden alan hainlerin alçakça saldırısı karşısında milletin tarihine sahip çıktığını ve tecelli ettirdiği iradesinin gasp edilmesine izin vermediğini belirten Azboy, “Bizler HAKSİAD yönetimi ve üyeleri olarak aziz milletimizin o gün verdiği mücadelede kaybettiğimiz kardeşlerimizin haklı davasını düşürmemek adına ön saflarda mücadele eden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. 15 Temmuz ülke tarihinin ve siyasetinin askeri vesayetine hapsolmuş gelgitlerini bitiren şanlı tarihin dönüm noktasıdır.”

Azboy, “Tarihimizden tecrübeyle sabittir ki dünyada nerede bir darbe yapılmışsa sadece siyasete ve yönetenlere yapılmamıştır. Darbelerin asıl hedefi millettin birliği ve beraberliği olmakla beraber; ekonomik olarak ülkeyi zayıflatmak kendi çıkarlarına hizmet etme durumuna getirmektir. O ülkeye el açacak duruma getirmek, borç alacak vaziyette getirmektir. Dolayısıyla bir ülkeden borç almak şu anlama gelir: Borç veren ülke borç verdiği ülkeden ucuz maliyetli ürün almak İster o ülkenin yeraltı yerüstü zenginlikleri sömürerek bütün imkanlarını amaçları doğrultusunda kullanmaya başlar. Sonuç olarak emperyalistler darbe yaptığı ülkede keyif sürerler. Şükürler olsun ki 15 Temmuz’da Allah’ın izniyle kalplerindeki imanla halkımız kendisine, birliğine, beraberliğine ve iradesine darbe yapılmasına müsaade etmeyerek emperyalistlere ve onların yerli uşaklarına geçit vermeyerek ülkemizi ve özkaynaklarını kimseye yedirtmediler ve yedirtmeyeceklerdir.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)