HAKSİAD yönetim kurulu ve il başkanları toplantısını Genel başkanımız Fikri KARAVİL Başkanlığında Van’da gerçekleştirdi. 29-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen toplantıda, esnaf, sanatkâr ve tüccarların sorunlarını ele alarak çözüm önerilerinde bulundu.

Van ilimizde gerçekleştirilen toplantıdan sonra açıklama yapan HAKSİAD Genel Sekreteri Metin Demir, yapılan toplantılardaki amaçlarının esnaf, sanatkâr ve tüccarların sorunlarına çözüm bulmak olduğunu söyledi.

29-31 Temmuz tarihleri arasında yönetim kurulu ve il başkanları toplantısını Van’da gerçekleştirdiklerini belirten Demir, şunları söyledi: Toplantılarımızın amacı il başkanlarının faaliyetlerini genişletmek, esnaf, sanatkâr ve tüccarlarımızın sorunları ile birebir ilgilenerek çözüm üretmekti. İl başkanlarımız kendi bölgelerinde bulunan esnaf ve iş adamlarının sosyoekonomik yapılarını ve ticaretlerinin durumlarını ilettiler. Bu sorunlar görüşüldü ve gerekli çözüm önerileri yapıldı. 31 Temmuz’da da yönetim kurulu toplantımızı yaptık.

HAKSİAD olarak ilkeli, ahlaki normlara bağlı esnaflar oluşturma çabasında olduklarına dikkat çeken Demir, “Dünyada çok ciddi anlamda ekonomik sıkıntı oluşturan gıda ve diğer sorunlara çözüm arayışında bulunmak ve kendi bölgelerimizdeki esnaflarımızın sıkıntılarını, durumlarını müşahede etmek ve onlara çözüm oluşturmak adına toplantımız çok verimli geçti.” dedi.